O konferencji

Szanowni Państwo,

z ogromną satysfakcją po raz ósmy zwracam się do Państwa z zaproszeniem na kolejną edycję konferencji "Miasto 2014 – Zarządzanie Miastem".

W zeszłym roku dyskutowaliśmy o kształcie polityki miejskiej w kontekście toczących się wówczas prac nad budżetem Unii Europejskiej i zarysach polityki spójności na lata 2014 – 2020. Dziś wiemy, że z budżetu polityki spójności na lata 2014-2020 Polska otrzyma 82,5 mld euro. Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju pracuje nad dokumentami, które będą stanowić podstawę wdrażania Funduszy Europejskich w Polsce.

Debata nad systemem wdrażania wymiaru miejskiego polityki spójności w latach 2014-2020 będzie głównym tematem drugiego dnia konferencji. W pierwszym dniu, pragnę zaprosić Państwa do dyskusji o włączaniu obywateli w proces podejmowania decyzji w miastach. Niezwykle ciekawie zapowiada się wykład gościa specjalnego, którym w tym roku będzie Pani Helle Søholt – współzałożycielka i CEO w Gehl Architects. Miło mi również poinformować, że w tegorocznej edycji do grona partnerów konferencji dołączył Europejski Kongres Gospodarczy.

Mam nadzieję, że wypracowana przez nas propozycja spotka się z Państwa zainteresowaniem, a także będzie okazją do zdobycia informacji, przykładów dobrych praktyk, wymiany doświadczeń oraz owocnej dyskusji.

Do zobaczenia na naszej konferencji,

Jan Olbrycht, poseł do Parlamentu Europejskiego

Powered by WordPress