O konferencji

 

Szanowni Państwo,

 

już po raz siódmy rozpoczęliśmy przygotowania do kolejnej konferencji “Miasto 2013 – Zarządzanie miastem”.

Tegoroczne spotkanie w Katowicach będzie przebiegać w atmosferze gorących dyskusji nad polityką miejską w Polsce i środkami europejskimi niezbędnymi do jej realizacji w następnych latach.

Już w trakcie poprzednich konferencji omawialiśmy przyszłość europejskiej i polskiej polityki miejskiej. Obecnie jesteśmy świadkami rosnącego znaczenia wymiaru miejskiego europejskiej polityki spójności. Dyrekcja Regionalna ds. Polityki Regionalnej Komisji Europejskiej poszerzyła swoją nazwę o “Politykę Miejską”, a w Polsce Ministerstwo Rozwoju Regionalnego przejęło odpowiedzialność za politykę miejską. Fakty te, potwierdzają zasadność prezentowanych na naszych konferencjach, starań o wzmocnienie znaczenia problematyki miejskiej w polityce spójności.

Program Konferencji Miasto 2013 tradycyjnie już przewiduje prezentację najnowszych światowych trendów w planowaniu miast, a także debatę nad systemem wdrażania wymiaru miejskiego polityki spójności w latach 2014-2020.

Zapraszamy przedstawicieli samorządów, środowiska naukowe, ekonomistów, socjologów miasta, urbanistów, architektów, specjalizujących się w problematyce miejskiej do Katowic 18 i 19 kwietnia 2013.

 

Do zobaczenia na naszej konferencji.

Jan Olbrycht, Poseł do Parlamentu Europejskiego